Kadra

Iwona Wilczak
Dyrektor placówki

Założenie przedszkola wynika z miłości do dzieci.
Wierzę, że w każdym dziecku drzemie potencjał, a sztuka wyzwala to, czego nie widzimy: przeżycia, emocje
i siłę. Prywatnie jestem mamą dwójki juz dorosłych dzieci o których rozwój zawsze bardzo dbałam. Marzyłam dla nich o miejscach, które uczą przez zabawę, budują wiarę w siebie, rozwijają kreatywność oraz indywidualne zdolności. Przebywając kilka lat w Hiszpanii poznałam tamtejszy system edukacyjny, który zbliża powyższe wartości i zapragnęłam przenieść te doświadczenia na nasze rodzime podwórko.
Pragnę, aby Domowe Przedszkole było miejscem wyjątkowym dla dzieci, pełnym przygód, wrażeń oraz nowych możliwości.

 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image0-683x1024.png

Elżbieta Antuszewicz
Dyrektor ds. pedagogicznych

Moją pasją od zawsze było nauczanie dzieci, dlatego na starcie mojego rozwoju pomysł na
studia z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jestem magistrem ekonomii pracy
i zarządzania kapitałem ludzkim. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe na kierunku:
zarządzanie oświatą. Należę do osób energicznych, otwartych i pełnych zapału. Pracę jako nauczycielka
w Domowym Przedszkolu rozpoczęłam już w trakcie studiów. U dzieci niezwykle cenię
spontaniczność oraz kreatywność. Uśmiech, radość i zdobywanie kolejnych umiejętności
przez dzieci oraz sukcesy nauczycieli to dla mnie najlepsza motywacja do pracy. Zależy mi na
budowaniu pozytywnych relacji z nauczycielami oraz dobrej współpracy z rodzicami.
Staram się aby każdego dnia dziecko wychodziło z przedszkola z uśmiechem na twarzy (tak jak ja).

 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Zdjęcie.jpg

Kinga Szewczak
Z-ca dyrektora,
Pedagog, wychowawca grupy „Astronautów”

Ukończyłam studia magisterskie na Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie, na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Jestem osobą o pogodnym usposobieniu, szybko nawiązuję kontakty z ludźmi, ponad wszystko cenię sobie szczerość. Praca z dziećmi jest nie tylko moim zawodem, ale przede wszystkim pasją, która każdego dnia przynosi mi mnóstwo satysfakcji mierzonej uśmiechami moich podopiecznych.
Punktem wyjścia w moich relacjach z dziećmi jest zbudowanie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa, która jest wstępem do pracy nad wszechstronnym rozwojem maluchów.
Każde dziecko zasługuje na szacunek i akceptację oraz poczucie, że jest ważne.

 

Eliza Czyżak
Pedagog, wychowawca grupy „Astronautów”

Jestem magistrem fizjoterapii Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki Wyższej Szkoły w obszarze nauk medycznych
o zdrowiu , kulturze fizycznej . Ukończyłam również przygotowanie pedagogiczne w Instytucie Studiów
w Warszawie . Posiadam kwalifikacje do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej w szkole i przedszkolu.
W pracy jak i w życiu prywatnym jestem osobą otwartą, uśmiechnięta i pełna optymizmu . Uważam, że praca
z dziećmi to nie tylko mój zawód ale i pasja Moim obowiązkiem wobec dzieci jest dawanie im szczęścia,
aby przeżyło w przedszkolu niepowtarzalna przygodę. Na pierwszym miejscu stawiam na dobro dziecka,
aby nauczyło się pokonywać trudności,wyjść nowych dla niego sytuacji z poczuciem, że sobie poradziło. „Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza.” MARIA KOWNACKA

Aneta Michalska
Psycholog, nauczyciel wspomagający w grupie „Astronauci”

Jestem absolwentką psychologii oraz studiów podyplomowych na kierunku pedagogika specjalna w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jestem osobą empatyczną, wrażliwą na indywidualne potrzeby dzieci. W swojej pracy pragnę wspierać prawidłowy rozwój naszych podopiecznych oraz pomagać im w sytuacjach, kiedy przejawiają różne trudności.

 

 

 

Urszula Sztorc
Pedagog, wychowawca grupy „Podróżnicy”

Jednolite magisterskie studia na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Od kilku lat pracuję
z dziećmi i zdecydowanie jest to moje ulubione zajęcie z dotychczasowych. W pracy najważniejsza jest dla mnie relacja z dzieckiem, jego poczucie bezpieczeństwa i radość z przebywania w przedszkolu. Prywatnie jestem mamą dwóch córek, które już dawno przekroczyły wiek przedszkolny, jednak to w trakcie ich wychowywania pierwszy raz odkryłam miłość do najmłodszych.”

 

 

Aleksandra Jechna
Pedagog, wychowawca grupy „Podróżnicy”

Jestem w trakcie studiów pedagogicznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Moim celem w pracy
z dziećmi jest zbudowanie takiej relacji, aby mogły być sobą. Dzięki temu, mogę wspierać ich działania
i podpowiadać różne rozwiązania w trudnych sytuacjach. Szanując przy tym pomysły dziecka, a nie narzucając swoje własne. Chciałabym, żeby dzieci po ukończeniu przedszkola były samodzielne oraz wyrosły na mądrych ludzi, otwartych na nowe doświadczenia i drugiego człowieka.

 

Urszula Zielińska
Pedagog i psycholog,
wychowawca grupy „Leśnicy”

Ukończyłam psychologię wspierania rozwoju i kształcenia na Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Jestem również trenerem umiejętności społecznych. Odbyłam 1.5 roczny staż w fundacji  działającej na rzecz dzieci i dorosłych z ADHD i zespołem Aspergera oraz zaburzeniami  pokrewnymi gdzie współprowadziłam treningi umiejętności społecznych. Prowadząc zajęcia  umuzykalniające w organizacji pozarządowej na rzecz rodzin poznałam specyfikę pracy z dziećmi w wieku od 18 miesięcy do 3 lat. W kontakcie z dziećmi kieruję się słowami Janusza Korczaka -„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”.

Julia Kujawska
Pedagog, Wychowawca grupy „Leśnicy”

Nazywam się Julia Kujawska. W tym roku kończę  studia pedagogiczne na uczelni społeczno medycznej Beaty Mydłowskiej. Jestem osobą uśmiechnięta, pogodną, cierpliwą, z dużym poczuciem  humoru. Będąc starszą siostrą bardzo chętnie opiekowałam się młodszym bratem, zainteresowało to  mnie to do tego stopnia, aby kontynuować edukację w tym kierunku. Praca w przedszkolu sprawia mi  dużo radości. Ważne jest dla mnie to, aby dzieci czuły się bezpiecznie, były zadowolone z rzeczy które  razem tworzymy oraz świetnie się bawiły. 

 

 

Małgorzata Jakubiec
Pedagog, Wychowawca grupy „Żeglarze”

Ukończyłam studia o kierunku socjologia, specjalność komunikacja społeczna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, oraz szkołę podyplomową na kierunku pedagogika przedszkolna w Wyższej Szkole Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jestem w trakcie studiów podyplomowych w Wyższej Szkołę Nauk o Zdrowiu na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – oligofrenopedagogika. Pracę z najmłodszymi rozpoczęłam w 2012 roku jako nauczyciel – wychowawca w jednym
z warszawskich przedszkoli. Moje zawodowe motto brzmi ” Mamusiu widzisz to co ja? Niestety już nie skarbie ….” Antoine de Saint – Exupery napisał w Małym Księciu. Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale nie wielu
z nich.pamięta o tym – ja staram się patrzeć i widzieć każdego dnia oczami dzieci wchodzę w ich niezwykły, fantazyjny świat. Kocham swoją pracę – to jest moje miejsce na ziemi !!!!!!!
 
 

Ewelina Styś – Barszczyk
Pedagog, Wychowawca grupy „Żeglarze”
Ukończyłam studia o kierunku Pedagogika, specjalność: wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne na uczelni Janusza Korczaka w Warszawie. Praca z dziećmi jest moją pasją, która sprawia mi wiele przyjemności i daje dużo satysfakcji. Jestem osobą otwartą, komunikatywna z poczuciem humoru. W pracy z dziećmi podążam między innymi za myślami Janusza Korczaka, który twierdził że: „Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały…” oraz „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. W życiu prywatnym jestem mężatką i posiadaczką psa.

 
 

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.