Kadra

 

Iwona Wilczak
Dyrektor placówki

Założenie przedszkola wynika z miłości do dzieci.
Wierzę, że w każdym dziecku drzemie potencjał, a sztuka wyzwala to, czego nie widzimy: przeżycia, emocje
i siłę. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci o których rozwój zawsze bardzo dbałam. Marzyłam dla nich
o miejscach, które uczą przez zabawę, budują wiarę w siebie, rozwijają kreatywność oraz indywidualne zdolności. Przebywając kilka lat w Hiszpanii poznałam tamtejszy system edukacyjny, który zbliża powyższe wartości i zapragnęłam przenieść te doświadczenia na nasze rodzime podwórko.
Pragnę, aby Domowe Przedszkole było miejscem wyjątkowym dla dzieci, pełnym przygód, wrażeń oraz nowych możliwości.

Katarzyna Denis
Dyrektor ds. pedagogicznych

Jestem nauczycielem mianowanym z ponad 30 letnim stażem pedagogicznym.  Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku „Pedagogika” w zakresie pedagogiki ogólnej oraz studia zawodowe na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku „Pedagogika” w zakresie wychowania przedszkolnego. 
Doświadczenie zawodowe zbierałam, pracując przez wiele lat na stanowisku nauczyciela oraz jako, dyrektor przedszkola  „Plastuś”  w Warszawie – Białołęce  które prowadziłam przez 13 lat, oraz dyrektor niepublicznego przedszkola w Ząbkach 2 lata.  
W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka, staram się dostrzegać jego indywidualne potrzeby
i zainteresowania oraz wspierać harmonijny rozwój. Dążę do tego, by zapewniać poczucie bezpieczeństwa, rozbudzając jednocześnie wiarę we własne możliwości i zachęcając do samodzielnego działania.  
Dla mnie jako dyrektora ogromne znaczenie ma  budowanie dobrych relacji , opartych na wzajemnym szacunku, życzliwości i zaufaniu.

 

Magdalena Skonieczna
Pedagog, wychowawca grupy „Astronautów”

Jestem absolwentką Filozofii i Pedagogiki z dydaktyką. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku od roku do ośmiu lat. Gdy studiowałam wydawało mi się, że przedszkole powinno być przede wszystkim takim miejscem, w którym maluchy mogą się rozwijać i należycie przygotowywać do kolejnych etapów swojego życia. Jako matka mam teraz ogromną świadomość jak ważne dla każdego rodzica jest też by ich dziecko było szczęśliwe i żeby przedszkole nie było tylko placówką edukacyjną ale ciepłą przystanią. W swojej pracy chciałabym łączyć te potrzeby i oczekiwania. Wprowadzać dzieci w świat wartości, uczyć i zachęcać do rozwoju, równocześnie otaczając je troską, wychodząc naprzeciw ich indywidualnym potrzebom i traktując
je z szacunkiem.
Mam nadzieję, że uda mi się spełnić marzenie i stworzyć swoim podopiecznym takie miejsce w którym będą się czuły bezpieczne, rozumiane i cenione za to, że są dziećmi…

 

Joanna Cechowska
Pedagog, wychowawca grupy „Astronautów”

Z zawodu jestem już geodetą, ale do pełni szczęścia i satysfakcji zawodowej brakowało mi pracy z dziećmi, właśnie z tego powodu podjęłam studia pedagogiki specjalnej o specjalności wychowanie przedszkolne i wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Obecnie jestem Wychowawcą grupy „Astronauci”. W pracy z dziećmi kieruję się słowami  Janusza Korczaka „Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały…” To od nas dorosłych zależy, jak ten mały człowiek wejdzie
w dorosłe życie i jak sobie w nim poradzi. Do każdego dziecka staram się podchodzić w sposób indywidualny, wyrozumiały i z perspektywy potrzeb rozwojowych dziecka.  Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas licznych praktyk w placówkach oświatowych, żłobkach, przedszkolach oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych.  Doświadczenie zawodowe uzupełniam biorąc udział w kursach: 
– Klucz do uczenia się – program nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego opartego na założeniach  Lwa Wygotskiego.
– Żeby dziecku chciało się uczyć, Taaak jak mu się nie chce…Łuk uczenia wg Roberta Schramma – Webinar Fundacja Scholar.
– Rozwijanie świadomości ciała z wykorzystaniem programów aktywności M. i Ch. Knillów, przygotowanie do prowadzenia zajęć metodą Knillów

 

Aneta Michalska
Psycholog, nauczyciel wspomagający w grupie „Astronauci”

Jestem absolwentką psychologii oraz studiów podyplomowych na kierunku pedagogika specjalna w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jestem osobą empatyczną, wrażliwą na indywidualne potrzeby dzieci. W swojej pracy pragnę wspierać prawidłowy rozwój naszych podopiecznych oraz pomagać im w sytuacjach, kiedy przejawiają różne trudności.

 

 

 

Elżbieta Antuszewicz  
Pedagog, Wychowawca grupy „Podróżnicy”

Ukończone studia na kierunku pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna, magister Ekonomii pracy i zarządzanie zasobami ludzkimi . Jestem nauczycielką w grupie „Leśników”. Należę do osób energicznych, otwartych i pełnych zapału.  Od zawsze lubiłam kontakt z dziećmi, stąd pomysł na ukończenie studiów pedagogicznych oraz pracę
w przedszkolu.
Uśmiech, radość i zdobywanie kolejnych umiejętności przez dzieci to dla mnie najlepsza motywacja do pracy
i źródło ogromnej satysfakcji. U dzieci niezwykle cenię spontaniczność oraz kreatywność. Staram się aby każdego dnia dziecko wychodziło z przedszkola z uśmiechem na twarzy( tak jak ja).

 

 

Kinga Szewczak
Pedagog, Wychowawca grupy „Podróżnicy”

Studentka studiów licencjackich na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Jestem osobą pogodną, uśmiechniętą, cierpliwą i pełną zrozumienia dla potrzeb małych dzieci .W pracy kieruję się przede wszystkim miłością do Nich.  Każde dziecko zasługuje na szacunek i akceptację oraz poczucie, że jest ważne. Uważam, że praca z dziećmi może być nie tylko zawodem, ale ogromną pasją i przyjemnością.

 

 

Elwira Kraska
Pedagog, wychowawca grupy „Leśnicy”

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną w Wyższej Szkole Przymierza Rodzin w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas praktyk studenckich w szkołach podstawowych, przedszkolach i poradni psychologiczno pedagogicznej oraz w projekcie ,, W małej szkole w wielki świat” w szkołach podstawowych w Polsce.
W 2018 roku zostałam wychowawcą 3 latków w przedszkolu w Warszawie. W pracy dążę do bycia nauczycielem twórczym i kreatywnym, przede wszystkim do tego aby moje pomysły  i aktywności wywoływały uśmiech na twarzach dzieci. W kontaktach z najmłodszymi opieram się na zbudowaniu atmosfery pełniej zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Jestem osobą pogodną, z optymizmem patrzącą na świat.

 

Urszula Sztorc
Pedagog, wychowawca grupy „Leśnicy”

 Jestem studentką studiów jednolitych magisterskich na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Od kilku lat pracuję z dziećmi i zdecydowanie jest to moje ulubione zajęcie z dotychczasowych. W pracy najważniejsza jest dla mnie relacja z dzieckiem, jego poczucie bezpieczeństwa i radość z przebywania w przedszkolu. Prywatnie jestem mamą dwóch córek, które już dawno przekroczyły wiek przedszkolny, jednak to w trakcie ich wychowywania pierwszy raz odkryłam miłość do najmłodszych.”

 

 

 

Urszula Zielińska
Pedagog i psycholog, pedagog wychowawca grupy „Żeglarze”

Ukończyłam psychologię wspierania rozwoju i kształcenia na Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Jestem również trenerem umiejętności społecznych. Odbyłam 1.5 roczny staż w fundacji  działającej na rzecz dzieci i dorosłych z ADHD i zespołem Aspergera oraz zaburzeniami  pokrewnymi gdzie współprowadziłam treningi umiejętności społecznych. Prowadząc zajęcia  umuzykalniające w organizacji pozarządowej na rzecz rodzin poznałam specyfikę pracy z dziećmi w wieku od 18 miesięcy do 3 lat. W kontakcie z dziećmi kieruję się słowami Janusza Korczaka -„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”.

 


Julia Kujawska
Pedagog, Wychowawca grupy „Żeglarze”

Nazywam się Julia Kujawska. W tym roku kończę  studia pedagogiczne na uczelni społeczno medycznej Beaty Mydłowskiej. Jestem osobą uśmiechnięta, pogodną, cierpliwą, z dużym poczuciem  humoru. Będąc starszą siostrą bardzo chętnie opiekowałam się młodszym bratem, zainteresowało to  mnie to do tego stopnia, aby kontynuować edukację w tym kierunku. Praca w przedszkolu sprawia mi  dużo radości. Ważne jest dla mnie to, aby dzieci czuły się bezpiecznie, były zadowolone z rzeczy które  razem tworzymy oraz świetnie się bawiły. 

 

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.