Zaloguj do Panelu Rodzica

Drogi Rodzicu jeśli Twoje dziecko rozpoczyna przygodę z Domowym Przedszkolem możesz być pewien, że to dobry wybór 🙂

Mając świadomość tego, jak ważny dla dalszego rozwoju młodego człowieka jest okres przedszkolny
dołożymy wszelkich starań, by zmotywować dziecko do rozwijania jego talentów i zainteresowań. Wszystko w rodzinnej i ciepłej atmosferze tak, aby przedszkolak czuł się u nas bezpiecznie.

Na tym etapie niezwykle ważny jest czas adaptacji.  Pierwsze dni dziecka w przedszkolu obfitować będą w cały szereg zmian; chodzi tu o pewien etap przemian mających wpływ na dotyczczas wykonywane przez nie zajęcia i jego relacje z rodzicami. Odtąd dziecko nie będzie już spędzać całego dnia w domu i rzadziej będzie się widywać z rodzicami. Maluch zatem zmienia otoczenie z tego, nad którym panuje, które kontroluje i które zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa na inne – nieznane, co w niektórych przypadkach może sprzyjać poczuciu zagrożenia i chęci izolowania się przez dziecko. Teraz musi ono nauczyć się przebywać w innym środowisku, przyswoić sobie zasady dzielenia się z innymi dziećmi zabawkami, przestrzenią.

Oto kilka przydatnych wskazówek dla rodziców:

– postaraj się, aby chodzenie dziecka do przedszkola stało się rutyną do momentu aż zaadoptuje się ono w nowym miejscu; wykonuj te same przygotowania.

– zawoź dziecko do przedszkola o tej samej porze, odbieraj punktualnie,

żegnaj się w sposób wylewny, ale krótko, i mów dziecku „do zobaczenia”
z uśmiechem na ustach,

– nie obiecuj dziecku rzeczy nieprawdziwych, bo będzie cierpiało jeszcze bardziej jak na przykład: „zaparkuję samochód i zaraz wracam”,

– upewnij się, że Twój syn/córka ma pod ręką swój przedmiot przywiązania, jeśli go potrzebuje: pluszak, kocyk…

staraj się wybierać dla dziecka wygodne i praktyczne ubrania.