Żywienie

Domowe Przedszkole zapewnia w ramach czesnego cztery posiłki dziennie: śniadanie, I danie – zupa, II danie, podwieczorek, II podwieczorek. Między posiłkami (w zależności od potrzeb) dzieci dostają napoje: wodę, owocową herbatę bez cukru.

Prawidłowe żywienie dzieci w wieku przedszkolnym warunkuje właściwy ich rozwój, utrzymanie sprawności fizycznej i intelektualnej.
Energia dostarczana z pożywieniem jest niezbędna do prawidłowego przebiegu wszystkich procesów zachodzących w organizmie. W naszym przedszkolu dbamy o to, aby posiłki były zdrowe i zbilansowane. Podajemy sezonowe warzywa i owoce, dobrej jakości mięsa oraz produkty mało przetworzone, bogate w błonnik.
Czas posiłków to również okazja do nauki samodzielności, kształtowania poczucia estetyki i poznawania zasad zachowania przy stole, a  miła
i spokojna atmosfera sprzyja tej nauce.  Przykładamy dużą wagę do estetyki posiłków. Zachęcamy do próbowania potraw, poznawania nowych zapachów i smaków. W razie potrzeby pomagamy młodszym dzieciom w opanowaniu „sztuki” samodzielnego jedzenia.

Dzieci mają też możliwość samodzielnego przygotowania sobie kanapek, mając do dyspozycji pieczywo (jasne i ciemne) z masłem, wędlinę: szynka gotowana, konserwowa, salami, czasami kabanosoraz pasztet własnej roboty, serki: biały, żółty, smakowy, oraz warzywa. Własnoręcznie przygotowane śniadanie smakuje o wiele lepiej!

W naszej kuchni uwzględniamy żywienie dzieci alergicznych, stosujemy się do zaleceń lekarzy przestrzegając indywidualnych diet.